Těhotenský polštář

Polštáře speciálních tvarů jsou v těhotenství velmi oblíbené. Budoucí mamince usnadní vhodně vybraný polštář spánek i odpočinek. Dá se o něj opřít, podložit si s ním nohy, bříško, zkrátka si udělat větší pohodlí. A po narození miminka ho nemusíte schovávat, poslouží dál.

Lepší spánek a odpočinek
Zaujmout pohodlnou pozici při odpočinku u televize nebo ve spánku už bývá ke konci těhotenství pořádný oříšek. Nejpříjemnější a pro maminku i miminko nejzdravější bývá poloha na boku. Ležení na zádech se příliš nedoporučuje kvůli vyššímu tlaku na tepny a horšímu okysličení. Těhotenský polštář je díky svému tvaru ideální pro podporu bříška, hlavy, uleví kyčlím, kolenům a krční páteři. Nevypadá jako tradiční polštář, ale mívá tvar velké podkovy.

Těhotenský a kojící polštář
Mnoho těhotenských polštářů lze posléze využívat i jako kojící. Matka díky němu zaujme správnou polohu při kojení, nenamáhá tolik břišní a zádové svaly. Miminku zase polštář poskytne pocit pohody a bezpečí.

V péči o miminko kojící a těhotenský polštář také oceníme. Ulehčí správné polohování miminka. Svázáním jeho dvou konců vznikne měkké hnízdečko pro chvíle odpočinku.

Vybíráme těhotenský polštář
Těhotenský polštář můžete vybírat podle materiálu, tvaru, velikosti i designu. Existuje mnoho tvarů, rozměrů, ale i typů náplní. Důležitý je snímatelný a pratelný potah. Šňůrky na koncích polštáře umožní jeho svázání do podoby hnízdečka. Délka polštáře by měla odpovídat výšce maminky. Pokud si nejste jistá a polštář ráda využijetei po porodu, sáhněte raději po větších rozměrech.

Nejčastěji jsou těhotenské polštáře vyplněny polystyrenovými kuličkami, dutým vláknem a přírodními materiály jako jsou špadové či pohankové slupky. Náplně i svrchní materiály by měly mít příslušné atesty, vybírejte raději u prověřených značek a prodejců.

Prošívaný polštář pro pohodlný spánek

Polštář pro spáče na boku je z kvalitního, příjemného materiálu. Je vhodný pro ty, kteří spí na boku, zádech i na břiše, obzvlášť pak i pro těhotné.

Cena v době recenze: 599 Kč